Політолог пояснив, чому РФ раптом скоротила кількість «гумконвоїв»

Політолог Андрій Горбенко у коментарі Слову і Ділу проаналізував заяву РФ про зменшення вдвічі кількості «гуманітарних конвоїв» на Донбас.

Фахівець зауважив, що ситуація зі зменшенням «гумконвоїв» досить неоднозначна. РФ просто могла мовчки перестати їх відправляти.

«Те, що РФ зробила офіційну заяву з цього приводу, може бути спробою прихованого шантажу. Іншими словами, в Кремлі дали сигнал, що можуть допустити гуманітарну катастрофу на Донбасі. Якби в росіян закінчилися ресурси, вони б тихенько перестали відправляти ці «гумконвої», – стверджує Горбенко.

На його думку, якщо вирішують робити офіційну заяву, то в неї закладають певний меседж.

«У цій ситуації меседж спрямований на те, щоб налякати Україну, Захід, що буде допущена гуманітарна катастрофа, тому що Донбас дійсно залежить від гуманітарних інтервенцій. Виходить, з одного боку – блокада, а з іншого – росіяни припиняють підтримку. Це може призвести до того, що люди на Донбасі страждатимуть, і тоді вже нам доведеться щось вигадувати, тому що це все-таки наші громадяни», – переконаний експерт.

«Росіянам потрібен Донбас, щоб питання Криму не порушувалося, а якщо війська РФ підуть, то АТО завершиться протягом двох місяців. Тому зараз Росія вдаватиметься до шантажу».

Інший аспект, за словами політолога, полягає в незрозумілій стратегії Кремля.

«Ресурсів на Донбас іде дуже багато. Цей шантаж для РФ вже також дуже дорогий, а ресурси небезмежні. Але зрозуміти, яка їхня подальша стратегія, складно. В РФ хотіли все вирішити швидко: Крим забрали, зайшли війська, змусили Україну здати ситуацію до рівня того, що ми стаємо федерацією, а сили РФ заходять до нашого парламенту через контрольовані регіони. Але вийшла дуже дорога гра в довгу, тому що карта «федеративна Україна» вже не спрацює», – підсумував Горбенко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ