Експерт: без серйозних змін українські продукти не стануть конкурентноздатними в ЄС

Європейський ринок вимагає конкуренту ціну і високу якість, однак щоби цього досягнути, мають відбутись серйозні зміни всередині України. Про це розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко в ефірі ZIK.

«Україна повинна думати про те, щоб не просто вийти на європейський ринок, а як мінімум – бути там конкурентоспроможною. Особливо якщо ми говоримо не про найпростіші товари – метал, хімію, зерно, а про продукцію із більшою часткою доданої вартості», – зазначив фахівець.

Тому, вважає він, українські виробники повинні покращувати якість товарів і виставляти конкурентні ціни.

«Якщо ціна конкурентна, а якість висока, тоді й продукція буде конкурентноздатною на європейському ринку. Але для цього потрібні серйозні зміни всередині держави», – пояснив Устенко, додавши, що основні фонди більшості українських підприємств зношені на 80-95 відсотків.

«Тобто фактично, вони повністю відпрацювали взагалі усі можливі терміни. Я вже не кажу про їхнє моральне застаріння», – підкреслив економіст.

За його словами, саме тому необхідно впроваджувати зміни на усіх рівнях, аби вплинути на покращення якості бізнес-клімату в Україні.

«У будь-якому випадку інституційні зміни, які повинні відбутись у країні, мають стимулювати покращення бізнес-клімату. Наприклад, ідеться про судову реформу, яка обумовлює згоду про асоціацію із ЄС. Також важливим є вирішення питань, пов’язаних із зменшенням адміністративних бар’єрів для ведення бізнесу і для так званого ефективного регулювання економіки. До того ж, ідеться й про зменшення рівня корупції», – підсумував аналітик.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ