Відома оглядачка переконана – США і ЄС повинні тиснути на українських олігархів

Українська влада усіма силами гальмує реформи і намагається маніпулювати Європейським Союзом задля отримання чергової фінансової допомогти. На цьому тлі єдина стратегія перемоги для України – це позитивні зовнішні події і тиск на місцевих олігархів. Про це у статті для Atlantic Council пише відома оглядачка Даяна Френсіс.

Як нагадала журналістка, 14 червня Міжнародний валютний фонд встановив дедлайн для створення антикорупційного суду, який Україна проігнорувала. Водночас Президент Петро Порошенко та інші політики усіляко ухиляються від ухвалення цього рішення, намагаючись уникнути реформ до наступних виборів.

Проте, підкреслила Френсіс, так тривати не може, тому задля реалізації переможної для країни стратегії міжнародна спільнота повинна зайняти жорстку позицію вже зараз.

За її словами, без серйозного контролю порушники й надалі процвітатимуть і дуритимуть виборців, тому міжнародним організаціям варто вжити декілька важливих заходів щодо України.

По-перше, переконана оглядачка, жодних грошей Київ не отримає від МВФ доти, доки не запрацює антикорупційний суд. Можна також розглянути питання про стягнення штрафів за недотримання зобов’язань. Це ж стосується і ЄС – жодного євроцента до створення антикорупційного суду.

«По-друге, ЄС повинен встановити дедлайн для створення антикорупційного суду і покарати Київ, призупинивши оголошену програму лібералізації візового режиму».

На її переконання, для призупинення безвізового режиму існують відповідні механізми. І це буде найбільшим батогом із усіх можливих – жодних грошей і ніякого безвізового режиму.

Тож дуже важливо, щоби ЄС і МВФ спільно діяли і і припинити дозволяти розігрувати себе. Зокрема, вважає авторка, поставити вимогу про створення антикорупційного суду повинен і новопризначений спеціальний представник США в Україні Курт Волкер.

Читайте: Нова національна ідея для українців – посадити впливого олігарха

БЕЗ КОМЕНТАРІВ