Університетський «рєшала» Фарід Алієв не говорить українською, не кажучи вже про отримані професійні знання

Національний медуніверситет ім. Богомольця останніми днями опинився в центрі скандалів. Спочатку ВНЗ звинуватили у корупції через самогубство студентки з Туркменістану Мукаддас Насирлаєвої, потім ректора університету Катерину Амосову відсторонили від посади через те, що для лікарів-стоматологів навчального закладу не організували ліцензійний інтегрований іспит «Крок 1». Тепер же Євген Гончаров, який працює в Громадській раді при МОЗ, розповів інші цікаві подробиці про те, як відбувається навчання у цьому виші.

За його словами, в університеті навчається студент з Азербайджану Фарід Алієв, який є головою студпарламенту. Саме він брав активну участь у тому, щоби не пустити до будівлі ВНЗ комісію МОЗ.

Гончар нагадує, що 20 лютого ректора НМУ Катерину Амосову відсторонили від посади ректора НМУ через неспроможність провести державний іспит «КРОК-1».

«Як і варто було очікувати, адміністрація НМУ зробила все, що завгодно, щоби фізично не впустити в будівлю комісію МОЗ, прикриваючись стільцями, партами, співробітниками та «студактивом», який сподівається на «плюшки» від керівництва. Одним із керівників «шапіто» був старий-новий герой Фарід Аліев – голова студентського парламенту іноземних студентів НМУ, представник сонячної країни Азербайджан (насправді давно має подвійне громадянство і паспорт України, але не володіє українською)», – пише Гончар.

За його словами, Алієв відомий тим, що допомагає студентам-іноземцям «розв’язувати проблеми», наприклад, якось навчатися, не знаючи будь-якої мови викладання. Тому Фарід є «знаковою постаттю в сучасному НМУ».

«Щодо навчання самого Фаріда, то, за свідченнями викладачів, він не відвідував заняття та лекції, а коли й приходив, то отримував двійки. Проте це не завадило йому на 6 курсі перескласти майже всі (або всі?) предмети і отримати з них п’ятірки, бо його «соціальна функція» важливіша за академічні здібності. Але сталась халепа і він не склав КРОК-2, екзамен, який проводить Центр тестування при МОЗ України, а не НМУ. Жах охопив навчальну частину НМУ, як же йому видати диплом? Сам Фарід був впевнений, що йому його видадуть, але не видали, і тепер він судиться з НМУ (!), щоби вони йому видали диплом (многоходовочка)», – розповідає Гончар.

Водночас невизначеність з дипломом не завадила Алієву потрапити до Книги пошани, надягнути мантію і сфотографуватись з керівництвом НМУ.

Сьогодні Фарід Алієв знову вчиться в НМУ вже на фармацевта – для того, щоби продовжувати бути студдеканом і «розв’язувати проблеми».

«Тому коли кажуть про контроль якості навчання, просто згадайте історію про те, що 99% кафедр (завідувачів) поставили Фаріду п’ять! Ось така бездуховна каламуть у цьому НМУ. Чого ще не вистачає для розуміння глибини дна, в якому перебуває НМУ?» – резюмує Гончар та зауважує, що більшість порядних заступників голів кафедр уже звільнили.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, університет імені Богомольця зинувачують у корупції через трагічну загибель 18-річної студентки Мукаддас Насирлаєвої. Дівчина зникла 30 січня 2018 року.

17 лютого адвокат її родини заявив, що студентка стрибнула з моста Патона в Києві після того, як у ВНЗ їй відмовилися видати заяву для продовження посвідки на проживання. За його словами, перед цим деканат із роботи з іноземними студентами НМУ ім. Богомольця вчасно не подав документи Мукаддас до міграційної служби для отримання тимчасової посвідки на проживання. Також адвокат повідомив, що Тетяна Тимохіна хотіла отримати від Насирлаєвої «подяку» за сприяння.

Київська місцева прокуратура № 9 розпочала процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом доведення до самогубства студентки НМУ ім. Богомольця Мукаддас Насирлаєвої з Туркменістану.

Зранку 19 лютого на сторінці Медуніверситету опублікували  повідомлення, що зникла студентка Мукаддас Насирлаєва була відрахована з НМУ ім. Богомольця через порушення міграційного законодавства.

«Термін дії її візи закінчився 17.12.2017 року. До цього часу Насирлаєва не оформила посвідку і не виїхала до Туркменістану, щоб отримати нову візу. 18 січня медичний університет повідомив про розірвання контракту з Мукаддас Насирлаєвою на підставі порушення студенткою міграційного законодавства, 24 січня їй було вдруге особисто повідомлено про підписання наказу про відрахування з університету, оскільки ситуація не змінилася», – йдеться у повідомленні.

19 лютого під стінами медичного університету імені Богомольця пройшла акція у зв’язку із самогубством студентки Мукаддас Насирлаєвої. Учасники акції звинувачують керівництво університету в корупції.

Водночас керівництво університету імені О. О. Богомольця відсторонило від виконання обов’язків заступницю декана з роботи з іноземними студентами Тетяну Тимохіну на час розслідування.