Обіцяного три роки чекають: президент Петро Порошенко нарешті виконав одну зі своїх обіцянок. Безвізовий режим в’їзду для громадян України, які мають біометричні паспорти, до 34 європейських країн запрацює 11 червня 2017 року, передає Українська правда.

Глава держави повідомив, що 11 травня Рада міністрів Євросоюзу остаточно схвалила надання громадянам України права на подорожі без віз. 17 травня у Страсбурзі в Європарламенті за присутності Порошенка підпишуть відповідний законодавчий акт, потім це рішення опублікують в Офіційному журналі Союзу – і за 20 днів потому воно набуде чинності.

«Приблизно 11 червня 34 європейські країни увімкнуть зелене світло власникам українських біометричних паспортів – для безвізових короткострокових поїздок», – заявив Порошенко.

«Зникнуть черги в посольства та візові центри. Залишиться в минулому виснажлива тяганина із збору паперів. Люди заощадять гроші, які витрачали на консульські збори та послуги посередників», – наголосив він.

Президент вважає, що «безвіз» – це «гігантський крок до Європи, до утвердження свободи людини і незалежності нашої держави».

«Ми пориваємо з пострадянським минулим і дедалі більшою мірою стаємо частиною єдиного європейського цивілізаційного простору», – сказав він.

«Цінуйте свій український паспорт. І любіть Україну!» – резюмував глава держави.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ