Люди, які бігають, живуть на кілька років довше за інших

Медики зі США встановили, що регулярні пробіжки впливають на тривалість життя і збільшують його в середньому приблизно на 3 роки. Про це розповідає The New York Times.

Дослідження, проведене в Інституті Купера в Далласі і в Університеті штату Айова продемонстрували, що навіть щоденний біг протягом 5 хвилин справді пов’язаний з більшою тривалістю життя. Більше того – регулярні заняття бігом на 25-40 % скорочують ризик передчасної смерті.

У цілому в експерименті брали участь 55137 осіб від 18 до 100 років. Дослідження проводилось 15 років і за час спостереження не стало 3413 учасників, 1217 з яких померло від серцево-судинних захворювань.

Ученим вдалося встановити, що люди, які щотижня займаються бігом, на 30% менше схильні до смерті від усіх причин і мають на 45% менше шансів померти від серцево-судинних захворювань, у порівнянні з тими, хто зовсім не займається бігом.

За словами науковців, бігуни живуть на 3 роки довше, ніж люди, які не займаються спортом.

«Біг корисний для здоров’я, але більше – не значить краще. Ви не маєте думати, що бігати потрібно багато. Ми виявили, що 10-хвилинних пробіжок цілком достатньо. Вам зовсім не потрібно бігати багато, щоби поліпшити здоров’я», – підкреслив керівник дослідження Дак-Чул Лі.

Саме тому, пояснили учені, бігуни, як правило, живуть близько трьох додаткових років, навіть якщо вони курять, п’ють або мають надлишкову вагу. Однак незважаючи на користь бігу, брати участь у марафоні дослідники не радять, оскільки тривале фізичне навантаження викликає пошкодження нирок, зневоднення і перегрів приблизно у 82% спортсменів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ