Transparency International Ukraine: якщо в суспільстві панує думка, що корупція непереможна, люди легше піддаватимуться корупційним діям

Владі варто більше звітувати про випадки подолання корупції та покарання винних, адже українці вже втратили надію на перемогу в цій боротьбі. Таку думку висловив виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«На сьогодні корупціонери не покарані, хіба що дрібні чиновники. Зросла кількість людей, які не вірять, що корупція в цілому може бути покарана. Якщо в 2013 році 80% українців вважали, що уряд не може перемогти корупцію, то на сьогодні цей показник становить 86%», – підкреслив Юрчишин.

Він також додав, що 38% українців безпосередньо стикалися з корупцією – у них вимагали хабар або вони змушені були давати хабар.

«Треба більше прикладів подолання корупції, навіть майбутнє діючої влади залежить від того, чи зможуть вони пред’явити суспільству факти подолання і покарання корупції».

Він переконаний: якщо в суспільстві панує думка, що корупція непереможна, то люди легше піддаватимуться корупційним діям.

«Медіа формує думку, тому важливо показувати факти покарання великих корупційних діянь. Адже навіть колишнього президента Януковича сьогодні судять у справі про держзраду, а не за корупцію», – підсумував експерт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Україна увійшла до п’ятірки країн, де понад половина населення – 56% – вважає корупцію проблемою, яка заважає розвиватися економіці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ