Україна, Росія

Упродовж останніх трьох років ставлення українців до керівництва і державних інститутів РФ було стабільно негативним. Водночас, до самих росіян наші співвітчизники ставляться стримано. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова і фондом «Демократичні ініціативи», інформує Дзеркало тижня.

У листопаді 2016 року частка тих, хто негативно ставиться до господаря Кремля Владіміра Путіна, становила 74%. Цей показник зберігся ще з квітня 2014 року. Подібна тенденція спостерігається і щодо інших державних інститутів РФ – уряду та Державної думи.

Водночас, ставлення українців до громадян Росії є більш стриманим. Однак порівняно з квітнем 2014 року, кількість українських громадян, які позитивно ставляться до росіян, помітно скоротилася – з 45% до 29%, тоді як рівень негативного ставлення зріс – із 17% до 21%. Крім того, збільшилася частка тих, хто ставиться до росіян нейтрально – з 33% до 39%.

Іншими словами, найчастіше громадяни України висловлюють нейтральне ставлення до росіян. Але в цілому таку картину оцінок, де явно переважає нейтральне та негативне ставлення, можна розглядати як свідчення дистанціювання, недовіри і відчуження українців від росіян, – зазначають соціологи.

Наслідком війни з РФ є і те, що більшість (57%) респондентів відчувають відчуження між громадянами (суспільствами) України та Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ