Верховна Рада України законодавчо закріпила курс України на вступ до Північноатлантичного Альянсу

Майже половина українців (48,1%) готова проголосували за вступ України до НАТО. Причому 43,6% наших співвітчизників вважають, що Північноатлантичний Альянс для України є захистом. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» та Центром Разумкова.

14,6% респондентів сприймають НАТО як загрозу, а трохи більше чверті – ставляться до Альянсу нейтрально.

Переважна більшість (85,6%) прибічників вступу України до НАТО вважає, що членство надасть нашій державі гарантії безпеки, третина опитаних переконана, що це дасть змогу зміцнити та модернізувати українську армію, 25,1% вважають, що таким чином зміцниться авторитет України на міжнародній арені.

20,6% українців вважають, що членство в Альянсі сприятиме розвитку України як демократичної держави, а 18,1% – що воно стане кроком на шляху України до ЄС.

У свою чергу, противники  вступу до НАТО переконані, що членство може втягнути Україну у військові дії та потребуватиме значних додаткових коштів. Крім того, на їхню думку, наша держава має бути позаблоковою державою, а чверть опитаних сприймає Альянс як агресивний імперіалістичний блок.

Нагадаємо, Верховна Рада України законодавчо закріпила курс України на вступ до НАТО.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ