Рівень підтримки позачергових виборів значно вищий в Донецькій області, ніж у Луганській

Понад половина (51%) жителів Донецької області, що перебуває під контролем України, підтримує проведення позачергових парламентських виборів. Водночас 41% громадян виступає проти цієї ідеї. Про це свідчать результати опитування, що його провів фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Водночас у Луганській області підтримують проведення позачергових виборів 32,5%, не підтримують – 46%.

Готовність взяти участь у виборах висловили більше половини громадян в обох областях.

Згідно з дослідженням, значна частина потенційних виборців у регіоні не визначилася зі своїми політичними симпатіями. У Луганській області 24% не готові брати участі у виборах і ще 43,5% не обрали жодної з партій (у сумі – 68%). Серед політичних партій у Луганській області впевнено долає виборчий бар’єр лише партія «Опозиційний блок». Мають шанси здолати бар’єр також Радикальна партія Олега Ляшка (4,1%) та партія  «За життя!» (3,8%). Загалом серед потенційних виборців не визначилися з вибором у Луганській області 57,4%.

У Донецькій області визначеність дещо вища, ніж у Луганській: не брали би участі у виборах 34%, не визначилися серед усього населення – 18%. Серед політичних партій лідером є партія «Опозиційний блок» – за неї готові проголосувати 12,2% потенційних виборців. Виборчий бар’єр долають партія «Батьківщина» (7%), «За життя!» (7%), мають шанси здолати бар’єр також партія «Наш край» (4,9%), Радикальна партія Олега Ляшка (4,9%), партія  «Рух нових сил» (4,3%),  «Самопоміч» (3,7%), Блок Петра Порошенка «Солідарність» (3,7%). Не визначилися серед тих, хто має намір брати участь у виборах, 28%.

Читайте: Майже половина українців – за позачергові парламентські вибори

БЕЗ КОМЕНТАРІВ