Іноземці вимагають надати їм легальний статус перебування в Україні та українське громадянство

У середмісті Києва представники правих сил і радикальних організацій 20 вересня проводять мітинг. Активісти вимагають ухвалити законопроект №3433 про захист прав іноземних добровольців. Про це повідомляє Информатор.

Спочатку мітингувальники зібралися під стінами парламенту, а потом рушили до Адміністрації Президента.

Силовики перекрили вхід до АП і не пускають нікого на вулицю Банкову. Іноземні добровольці, які брали участь в АТО, прикували себе наручниками до металевої огорожі. Вони вимагають надати їм легальний статус перебування в Україні та українське громадянство.

Один з учасників акції розповів, що вони збираються стояти під АП, поки до них не вийде представник правоохоронців. Мітингувальники вигукують гасла на кшталт «Обіцяв виконуй!», маючи увазі законопроект №3433 і відставку Луценка.

Акція проходить мирно і без сутичок. До мітингувальників вийшов представник з АП, записавши вимоги активістів.

Раніше «Національний Корпус» анонсував на ранок 20 вересня масштабну акцію біля стін Верховної Ради України на підтримку ветеранів АТО-іноземних громадян, які воювали за Україну. «Національний Корпус» вимагає від Верховної Ради ухвалити законопроект №3433 авторства Андрія Білецького, Олега Петренка і Ігоря Луценка. Документ передбачає спрощену процедуру отримання українського громадянства для воїнів АТО-іноземців, мораторій на видачу ветеранів українсько-російської війни іноземним державам (зокрема, РФ) і міграційну амністію.