У Білорусі – масові затримання активістів Маршу обурених

Кілька сотень активістів, які не змогли потрапити на площу перед Академією наук у Мінську, спробували провести «Марш обурених білорусів» в іншому місці. Демонстранти стали рухатися проспектом Незалежності в бік центру, про це пише УНН.

Учасники акції тримали національні біло-червоно-білі прапори та скандували «Живе Білорусь!» і «Ганьба!»..

У районі площі Якуба Коласа шлях колоні перегородили спецпризначенці міліції, згодом розпочалися масові затримання.

Серед затриманих – співголова оргкомітету зі створення партії «Білоруська християнська демократія» Денис Садовський, активіст руху «За свободу» Юрій Мелешкевич, правозахисниця Ольга Ніколайчик і декілька журналістів.

Крім того, міліція затримала щонайменше четверо громадян Білорусі, які постійно живуть у Києві та займаються правозахисною діяльністю.

Протестні акції, приурочені до Дня Волі, проходять сьогодні в багатьох містах Білорусі. На відміну від акцій у Бресті, Гродно, Гомелі та Вітебську, мінський «Марш обурених білорусів» не був дозволений владою.

День Волі присвячений 99-річчю утворення Білоруської народної республіки. Приурочені до нього вуличні акції продовжують розпочату в лютому серію протестів з вимогою скасування президентського указу про «дармоїдство».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ