За неофіційною інформацією, Павла Шаройка звинувачують у «шпигунстві»

У КДБ Білорусі не коментують ситуацію із затриманням українського журналіста Павла Шаройка, якого, за неофіційною інформацією, звинувачують у «шпигунстві». Про це повідомив офіційний представник білоруської спецслужби Дмітрій Побяржин, передає білоруське видання TUT.BY.

«Ми цю ситуацію не коментуємо», – сказав Побяржин.

17 листопада стало відомо, що в Білорусі був затриманий власний кореспондент «Українського радіо», колишній кореспондент УНІАН Павло Шаройко, який був акредитований при МЗС Білорусі.

За інформацією дружини, затримали журналіста співробітники КДБ Білорусі ще 25 жовтня. На зйомній квартирі, де вони мешкали, провели обшук.

МЗС України вживає заходів щодо захисту прав Шаройка.

Водночас Інститут масової інформації закликає МЗС, ЄС, ОБСЄ, Раду Європи та міжнародні правозахисні організації негайно вжити заходів задля звільнення кореспондента «Українського радіо».

«Затримання Шаройка у Мінську свідчить про те, що відтепер жоден український журналіст не може почуватися в безпеці, перебуваючи в Білорусі», – заявила виконавчий директор ІМІ, представник міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» в Україні Оксана Романюк.

Інститут масової інформації вбачає в цьому затриманні політичні ігри Росії, в які було залучено підконтрольну Кремлю Білорусь.

«Журналіста звинувачують у шпіонажі, що нагадує сценарій російських спецслужб, який був застосований до затриманого в Москві українського журналіста Романа Сущенка», – наголошується в повідомленні.

До слова, це вже не перший інцидент з українцями у Білорусі. Так, 24 серпня в цій країні зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Юнак поїхав у Білорусь зустрітися з дівчиною, з якою, за словами його батька, познайомився в Інтернеті. Білоруські силовики тривалий час заявляли, що Гриба в них немає. Проте згодом прикордонники визнали факт перетину ним українсько-білоруського кордону. Пізніше з’ясувалося, що Гриб знаходиться в Росії у краснодарському СІЗО № 5. Його звинувачують у тероризмі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ