Самойлова з дитинства пересувається на інвалідному візку і має І групу інвалідності

Народна артистка України та кума президента Петра Порошенка Оксана Білозір опинилась у центрі скандалу через свій коментар щодо можливої участі в конкурсі «Євробачення» конкурсантки від Росії Юлії Самойлової, передає Українська правда.

В ефірі одного з українських телеканалів Білозір запитали, чи погоджується вона з тим, що СБУ розглядає питання допуску в Україну росіянки, яка їздила до анексованого Криму з концертами.

«Я би не хотіла все скидати на СБУ, тому що наш комітет з проведення «Євробачення» ще на старті прийому заявок мав виставити умову категоричну, щоби конкурсантів від країни-агресора не було на цьому конкурсі. Але мені здається, що Україна – цивілізована демократична країна, і ми є духовно багатими і сильними, і мистецтво не будемо політизувати. І якщо таке юродство зі сторони Росії вони намагаються відправити до України, то ми не можемо категорично ставати на якісь позиції», – сказала Білозір.

Після того, як ці слова стали активно обговорювати у Мережі, вона почала пояснювати у Facebook, що саме мала на увазі.

«…В умовах інформаційної війни, яка є однією з ключових складових гібридної війни проти України, Росія буде використовувати найменшу можливість, щоб зробити з конкурсу політичне шоу та завдати шкоди міжнародній репутації України», – зазначила Білозір.

«У жодному випадку ми не повинні піддаватися на провокації і сподоблятися «культурним» діячам Російської Федерації, які публічно, в прямому ефірі, перед багатомільйонною аудиторією принизили людину з обмеженими фізичними можливостями, як це зробили Познер та Літвінова», – зауважила вона, маючи на увазі недавній інцидент під час російського телешоу, на якому виступав танцюрист без ноги.

«Однак з урахуванням того факту, що представниця Російської Федерації Юлія Самойлова формально порушила українське законодавство (інша справа – свідомо чи ні), незаконно перетнувши державний кордон України, з метою деполітизації такої культурної події як «Євробачення», уникнення будь-яких спекуляцій на цю тему, маємо діяти, як діють у подібних випадках демократичні країни або міжнародні організації, такі як ООН чи Рада Європи, під час візитів осіб, на яких накладені санкції, надавши Самойловій імунітет від адміністративної відповідальності на період участі в конкурсі», – наголосила Білозір.

Щодо участі в Євробаченні-2017 представниці Російської Федерації //// Относительно участия в Евровидении-2017 представит…

Geplaatst door Oksana Bilozir op woensdag 15 maart 2017

Пізніше, вже після того, як Білозір почали сварити за слово «юродство», вона написала ще один пост: «Брудна інформаційна кампанія стосовно мого коментаря щодо участі представниці Російської Федерації в конкурсі «Євробачення», запущена з Росії та підхоплена російськими агентами впливу в Україні, є ще одним яскравим прикладом інформаційної війни проти України».

Також Білозір наголосила, що її слова були вирвані з контексту й  стосувалися виключно Росії «як держави-агресора, її юродивої позиції по відношенню до прав людини, зневаги до людської гідності, як всередині Росії, так і на зовнішньополітичній арені».

Офіційно! ////// Официально! (текст на русском – ниже)Брудна інформаційна компанія стосовно мого коментаря щодо участі…

Geplaatst door Oksana Bilozir op donderdag 16 maart 2017

Як відомо, Росію на цьогорічному пісенному конкурсі представить Юлія Самойлова з піснею «Flame Is Burning». Вона з дитинства пересувається на інвалідному візку і має І групу інвалідності.

За даними громадянського руху «Відсіч», Самойлова брала участь в організованому окупантами концерті в кримській Керчі у червні 2015 року.

17 березня керівник Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що, на його думку, представниця Росії не має права в’їжджати на територію України.  Водночас керівник СБУ підкреслив, що остаточне рішення щодо в’їзду Самойлової до  України для участі у співочому конкурсі ще не ухвалили.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ