Оксана Білозір хоче пустити Самойлову до України попри закон

Нардеп і народна артистка України Оксана Білозір в ефірі Еспресо заявила, що співачці Юлії Самойловій, яка має представляти Росію на «Євробаченні-2017», варто дати можливість взяти участь у музичному конкурсі.

«Вона повинна приїхати. Це міжнародний проект. Це не український національний проект, тоді питання б навіть не дискутувалося. Оскільки маємо представника, який бере участь у міжнародному проекті на території України, потрібно створити спеціальний режим, який дозволить їй на кілька днів приїхати та взяти участь у «Євробаченні», – запевнила Білозір.

Вона нагадала, що в міжнародній політиці існує практика виключень санкцій для людей, які виконують певні функції.

Також нардеп зазначила, що не бачить проблеми, щоб застосувати таку практику і в Україні.

«Юля Самойлова останніми роками завжди в усіх національних відборах у Росії брала участь, це її колосальна мрія. Їй це може бути надзвичайно важливо в житті, фактично відкриє світ – вона матиме можливість гастролювати по всіх країнах, які голосуватимуть, побачити набагато більше у своєму житті», – підкреслила співачка.

Як вона підкреслила, Україна є демократичною цивілізованою країною і не має права опуститись до рівня шантажів і провокацій.

Тим не менше, артистка не заперечує – відповідно до українського законодавства Юлія Самойлова не має права на в’їзд на території країни.

Нагадаємо, претендентка на участь у конкурсі від Росії у червні 2015 року виступала в окупованому Криму з антиукраїнськими гаслами. В СБУ вже готують документ щодо заборони в’їзду Юлії Самойловій. У Кремлі заявили, що будуть бойкотувати конкурс у разі такого рішення.

Читайте: СБУ підготувала документ про заборону в’їзду для росіянки Самойлової

БЕЗ КОМЕНТАРІВ