У щирість Зеленського вірять 50,6% респондентів, у щирість Порошенка – 19,3%

Майже 70% українців хочуть, щоби відбулися передвиборчі дебати між кандидатами у президенти. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки, що його провів Київський міжнародний інститут соціології, передає Укрінформ.

«41,9% українців вважають, що дебати між кандидатами обов’язково мають відбутися, ще 26,7% вважають дебати бажаними, але не обов’язковими (всього 68,7% хотіли би, щоб дебати відбулися)», – йдеться у повідомленні.

Втім, чверть опитаних (24,7%) вважають дебати непотрібними, а 6,6% опитаних не визначилися зі своєю позицією або відмовилися відповідати.

Крім того, 50,6% респондентів вважають, що Володимир Зеленський у разі участі у дебатах буде щирим, а 28,4% так не вважають, при цьому 21% українців не визначилися щодо цього питання або ж відмовилися відповідати.

19,3% опитаних вірять у щирість Петра Порошенка, а 63,1% мають протилежну думку (не визначилися або відмовилися відповідати 17,7%).

Зазначимо, що 14,9% респондентів стверджують, що дебати будуть визначальними для їхнього вибору. Утім, 51,3% опитаних сказали, що для їхнього вибору дебати не є важливими.

Зокрема, 25,3% опитаних зазначили, що враховуватимуть дискусію між кандидатами, але рішення прийматимуть і на підставі інших важливих питань. 8,4% не визначилися зі своєї позиції або ж відмовилися відповідати на це питання.

Нагадаємо, згідно з опитуванням КМІС, розрив між двома кандидатима у другому турі становить понад 46%. За Володимира Зеленського планують віддати свій голос 72,2% опитаних, які визначились і збираються голосувати. За чинного президента Петра Порошенка планують проголосувати 25,4% опитаних.

Експерти КМІСу загалом опитали 2004 респонденти, котрі проживають у 129 населених пунктах в усіх регіонах України, крім Автономної Республіки Крим.

Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників, близьких до кінця процесу, 2,8% – для показників, близьких до 25%, 2% – для показників, близьких до 10%, 1,4% – для показників, близьких до 5%. Опитування проводилося впродовж 9-14 квітня 2019 року.