Крім того, 45,9% вважають, що Україна поступово віддаляться від РФ і Білорусі

Більшість громадян України – 66,5% – вважають Росію країною-агресором. Протилежної думки дотримуються 23,9% респондентів. Про це свідчать дані опитування КМІС, проведеного 5-15 липня.

На запитання «Як ви в цілому ставитесь зараз до Росії?» 46,5% респондентів відповіли «дуже добре» або «в основному добре». Натомість 43,6% респондентів відповіли «дуже погано» або «в основному погано».

Респондентам під час інтерв’ю пропонувалося обрати, з яким з двох тверджень вони згоді в більшій мірі:

«Росіяни, українці і білоруси живуть тепер в різних державах, але їх об’єднує багато спільного в їхній історії та культурі і в майбутньому вони залишаться близькими народами».

Або: «Росіяни, українці і білоруси не тільки живуть тепер в різних державах, але і по-різному влаштовують своє життя, розвивають свою культуру і з часом віддаляються один від одного».

Думки населення розділилися порівну: 47,1% вважають, що вони залишаться близькими народами, а натомість 45,9% вважають, що вони віддаляться.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів  опитування громадської думки з 5 по 15 липня 2019 року серед 2000 респондентів по всій Україні за виключенням окупованих Росією територій.