63% громадян не виключають, що Порошенко хотів запровадити воєнний стан в Україні на 60 днів з метою перенесення виборів

Рішення про запровадження воєнного стану на 30 днів в окремих областях України підтримує лише третина українців, не підтримують – майже 60%. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи Рейтинг.

Згідно з дослідженням, більшість українців вважає, що Росія вчинила акт військової агресії проти України під час інциденту в Азовському морі 25 листопада. Протилежної думки дотримуються 22% респондентів, ще кожен п’ятий – не визначився.

Більшість опитаних (69%) вважають запровадження воєнного стану запізнілим рішенням, і переконані, що його потрібно було ухвалювати ще у 2014 році після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі.

Водночас, майже дві третини опитаних (63%) допускають, що президент Петро Порошенко хотів запровадити воєнний стан в Україні на 60 днів з метою перенесення президентських виборів.

При цьому, більшість вважає, що запровадження воєнного стану приверне увагу світової громадськості до україно-російського конфлікту (60%) та сприятиме запровадженню додаткових міжнародних санкцій проти Росії (55%).

Лише 31% опитаних вважають, що запровадження воєнного стану допоможе покращити обороноздатність країни.

Опитування проводилось з 4 по 10 грудня 2018 року. Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів.  Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2,2%.