Половина українців вважає або схильна вважати, що президент України повинен піти на прямий діалог з ватажками «ДНР» і «ЛНР»

40,4% українців вважають, що президент України безумовно повинен піти на прямий діалог з Російською Федерацією заради встановлення миру на сході країни. Третина українців (30%) вважають, що він радше повинен піти на такі переговори. Про це свідчать результати опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка та центром «Соціальний моніторинг», передає Інтерфакс-Україна.

При цьому 10,4 опитаних категорично проти такого рішення, а 8,3% – радше проти, ще 10,9% – не змогли відповісти.

54,8% респондентів вважають або схильні вважати, що президент України повинен піти на прямий діалог з ватажками «ДНР» і «ЛНР» заради встановлення миру на сході країни.

60,7% українців вважають або скоріше схиляються до думки, що Україна повинна йти на компроміси заради відновлення миру і повернення окупованих територій, 24,2% дотримуються протилежної думки, 15% не змогли відповісти.

37% українців підтримують варіант розв’язання проблеми непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей у вигляді надання цим територіям особливого статусу, який передбачає автономію в складі України, 18,2% підтримують продовження бойових дій, спрямованих на відновлення повного контролю України над цими територіями військовим шляхом, 17,3% – за офіційне визнання того, що ці території в найближчі роки не можуть бути повернуті до складу України, та їх ізоляцію.

49,5% опитаних підтримали б або радше підтримали рішення про надання автономії у складі України непідконтрольним територіям Донецької і Луганської областей для припинення бойових дій і мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Опитування проводилось з 13 по 21 червня. Соціологи опитали методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) 3000 респондентів від 18 років і старше за місцем їх проживання.