Рись
Зростає кількість лосів, оленів, вовків, рисей, а також коней Пржевальського

У зоні відчуження може з’явитися Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник площею 227 тисяч гектарів. З такою пропозицією до Президента звернулося Міністерство екології, повідомляє УНІАН з посиланням на в. о. міністра Ганну Вронську.

«У зв’язку з відзначенням 30-річчя з дня Чорнобильської трагедії ми працюємо, щоб президент якомога швидше підписав указ про створення заповідника. Ми сподіваємося, що встигнемо до 26 квітня», – заявила чиновниця.

З її слів, відомство хоче збільшити площу заповідних територій в Україні до середньоєвропейського рівня. Вронська зазначила, що за умовами Угоди про асоціацію з ЄС загальну площу територій заповідного фонду потрібно збільшити до 15% території (у 2017 році планують збільшення щонайменше на 8%).

Нагадаємо, дослідження науковців за допомогою фотопасток довели, що у зоні активно відновлюється фауна, зокрема і види, які тут давно зникли.

Окрім того, з’являються унікальні види тварин та птахів: зростає кількість лосів, оленів, вовків, рисей, а також коней Пржевальського, яких туди завезли в 90-х роках. У зону вже повернулись бурі ведмеді й зубри.

Читайте: Без радіації: поляки створять віртуальний тур по зоні відчуження ЧАЕС

БЕЗ КОМЕНТАРІВ