Акція під СІЗО
Акція під СІЗО

У Києві під стінами Лук’янівського СІЗО 12 січня, у День українського політв’язня, активісти вимагали припинення політичних репресій та забезпечення людських умов для затриманих. Про це повідомила прес-служба партії «Свобода».

Захід організували активісти Комітету визволення політв’язнів та члени «Свободи». Учасники затвердили резолюцію з вимогами до влади та провели концерт. Серед присутніх були новітні політв’язні – «свободівець» Юрій Сиротюк і член руху «Чорний комітет» Богдан Тицький, проти яких досі відкрито справу щодо подій 31 серпня, а також політв’язні совєцького режиму – Василь Овсієнко і Степан Хмара.

Юрій Сиротюк
Юрій Сиротюк

«Політичні репресії в Україні відбуваються на догоду Кремлю. Бо українські патріоти, свідомі українські громадяни є найбільшим ворогом Москви. Тому і типаж політв’язнів однаковий. Зараз серед них – патріоти, волонтери, учасники війни, учасники Революції гідності. Дуже символічно, що 12 січня, в  день, коли масові арешти відбулися 44 роки тому, біля Лук’янівки об’єдналися два покоління політв’язнів. Ті, хто зберегли Україну в часи найжахливішої совєцької окупації й застою в 70-ті роки, і ті, хто продовжують зараз захищати Україну у війні з Росією», – заявив Юрій Сиротюк.

Активісти тримали таблички з політв’язнями всіх часів
Активісти тримали таблички з політв’язнями всіх часів

Політв’язні совєцького режиму Василь Овсієнко та Степан Хмара назвали переслідування з боку влади тих, хто найактивніше бореться за українську державу, ганебним явищем. А Богдан Тицький, який зазнав переслідувань уже за нинішньої влади, зачитав список теперішніх українських політв’язнів, серед яких – близько 70 осіб, що проходять у різних справах. За його словами, зараз серед особистих заручників Путіна є десятеро українців, натомість тих, кого переслідує чинна влада України, – в рази більше.

Богдан Тицький
Богдан Тицький

На завершення заходу Юрій Сиротюк зачитав резолюцію зі списком вимог до влади, яку ухвалили під час мітингу. Серед вимог: припинення політичних репресій, забезпечення затриманих нормальними санітарними умовами, реформування структури Державної пенітенціарної служби, яка має на меті «перетворити пенітенціарну систему із каральної на таку, що дає можливість освіти, розвитку в цивілізованому напрямку, а не набуття «зеківських» навичок».

Повний текст резолюції тут.

1 КОМЕНТАР

  1. Ну кажется мне грань между борьбой за украину и изаечным стремлением “робингудствовать” обычно наст олько тгнка что порой и неразличима. Давайте быстренько обьявим героями и политзаключенными тех дятлов из ПС которых повзялаи после пьяного дебоша на Закарпатье ? а что тоже ж националичты.. радикалы никогда не дружили с законом, наоборот они считают что они ами себе закон. Так что на нарах им самое место, ибо таким на свободе просто делать нечего. ни образования ни работы ни соцстатуса.. пока аткие вот будут хоть какое то отношение к политике иметь порядка небудет.

Comments are closed.