Біля ВР проходить акція з вимогою підписати закон про перевибори мера Кривого Рогу
Біля ВР проходить акція з вимогою підписати закон про перевибори мера Кривого Рогу

Виборам у Кривому Розі – бути. Парламентарі провалили постанову, яка заважала спікеру Верховної Ради Володимиру Гройсману підписати закон про призначення позачергових виборів у місті, пише Українська правда.

За постанову про скасування рішення ВР  про позачергові вибори мера Кривого рогу проголосували лише 40 депутатів.

«Постанова набрала 40 голосів, що означає, що голова ВР має юридичне право на підписання закону України, що я і зроблю», – заявив Гройсман.

Перед голосуванням він зазначав, що не має права підписувати закон про призначення виборів, поки парламент не розгляне постанову.

Варто зазначити, що 26 січня спливає термін, коли закон може бути підписаний спікером і Президентом, щоби 27 січня голова ЦВК оголосив про початок передвиборчого процесу.

Тим часом біля Верховної Ради проходить акція з вимогою підписати закон про позачергові вибори мера Кривого Рогу. Загалом біля входу в парламент зібралося близько 50 активістів, з ними перебуває народний депутат від «Самопомочі» Семен Семенченко.

2Учасники акції тримають прапори та плакати, зокрема, з вимогою до спікера парламенту негайно підписати закон № 3613 щодо позачергових виборів мера Кривого Рогу.

Крім того, вони звертаються до Президента України Петра Порошенка з вимогою, щоби він також, відповідно до процедури, підписав цей закон.

3У коментарі журналістам Семенченко наголосив, що якщо сьогодні закон не буде підписано Гройсманом і Порошенком та не буде опубліковано, то «ЦВК матиме усі можливості заявити про те, що терміни 60 днів, до 27 березня, а саме на цей день призначені вибори, будуть зірвані».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Криворізький міськвиборчком оголосив кандидата від «Опозиційного блоку», чинного мера Юрія Вілкула переможцем другого туру виборів міського голови. За результатами підрахунку голосів Вілкул набрав 49%, Милобог – близько 48%. Розрив між кандидатами становить всього 752 голоси (демократичні сили вважають, що штаб Вілкула «накрутив» їх саме на спецдільницях). 18 листопада на засіданні Криворізької міськради Вілкулу вручили посвідчення мера.

Водночас у Кривому Розі почалися масові акції протесту, на яких люди вимагали визнати вибори недійсними. У МВС відкрили кримінальне провадження за фактом фальсифікацій на виборах у Кривому Розі, штаб Вілкула також звинувачували у поширенні передвиборчої «чорнухи».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ