В РНБО побоюються, що доступ до «безвізу» можуть отримати сепаратисти, громадяни іншої країни, терористи чи представники російських спецслужб

Всі мешканці окупованих територій України проходитимуть додаткову перевірку під час отримання біометричного паспорта. Про це повідомив секретар Ради нацбезпеки та оборони, уточнивши, що вже підготований відповідний законопроект, повідомляє прес-служба відомства.

За словами Турчинова, після початку дії безвізового режиму з ЄС значно збільшилась кількість бажаючих отримати біометричні паспорти з Криму та з території окупованого Донбасу.

«В той же час, не маючи доступу до архівів, що залишились на окупованих територіях, виникає небезпека, що під виглядом українських громадян з окупованих територій, доступ до безвізового режиму можуть отримати сепаратисти, громадяни іншої країни, терористи чи представники російських спецслужб», – наголосив глава РНБО.

Через це необхідно запровадити додаткову перевірку, вважає Турчинов. А у разі виявлення невідповідності поданих даних, таким громадянам повинно бути відмовлено в отриманні біометричного паспорта.

Секретар РНБО також повідомив, що найближчим часом до Верховної Ради внесуть відповідний законопроект, що врегулює дане питання.

Як відомо, у Державній міграційній службі України заявляють, що до всіх громадян, які мають український паспорт, застосовується єдина процедура видачі біометричного документа.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ