В Оксфордському університеті наголошують, що не мають жодного зв’язку з «Європейською Бізнес Асамблеєю»

Український бізнесмен продає фальшиві нагороди і відзнаки на мільйони фунтів стерлінгів в країнах Східної Європи, Близького Сходу та у Росії, використовуючи репутацію Оксфордського університету. Про це пише британське видання The Times.

Організацію під назвою «Європейська Бізнес Асамблея» (EBA) на початку 2000-х створив українець на ім’я Антон Саввов. Він продавав такі премії як «Міжнародна нагорода Сократа» та «Пам’ятна премія королеви Вікторії» на суму до 9300 фунтів стерлінгів за кожну.

Нагороди вручає Джон Неттінґ, колишній лектор Oxford Brookes University, який є окремим інститутом. Він, як вважається, є генеральним директором компанії.

«Європейська Бізнес Асамблея» використовує фотографії Оксфордських коледжів у своїй рекламі, копіює шрифт університету у своєму логотипі та заявляє, що пропонує відвідувачам цих подій доступ до «ексклюзивних лекцій Оксфордського університету».

Колишні співробітники компанії розповіли, що зв’язувалися з представниками ділових кіл переважно з країн, що розвиваються, через масову електронну розсилку, і повідомляли їм про те, що їх номінували на премію. Тому, хто висловлював зацікавленість, пропонували заплатити кілька тисяч фунтів, щоби покрити адміністративні витрати і отримати п’ятирічну ліцензію для «використання бренду нагороди в громадських і маркетингових цілях».

Нагороди вручаються на церемоніях, що проводяться зокрема і у мерії Оксфорда, Інституті директорів у Лондоні та інших місцях Європи, адже орендувати зали для проведення заходів у цих місцях може будь-яка компанія.

«Європейська Бізнес Асамблея» також продає членство в організаціях, що називаються Академічним союзом та Міжнародним клубом лідерів.

Десятки державних службовців отримали нагороди ЕВА. В деяких випадках для придбання премій використовувалися гроші платників податків. До прикладу, мери двох португальських міст, Фернандо Руас та Хосе Коста, придбали відзнаку «Найкращих міст» 2013 року за бюджетні кошти. Руас зараз є членом Європарламенту.

Тим часом в Оксфордському університеті наголошують, що не мають жодного зв’язку з «Європейською Бізнес Асамблеєю».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ