Тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо

Минулого тижня через аварію на найбільшій гідроелектростанції Венесуели без світла залишилися 23 з 25 штатів країни. Наразі у Венесуелі запровадили надзвичайний стан. Про це пишуть Українські новини з посиланням на AFP.

До запровадження в країні режиму надзвичайного стану в країні на 30 днів закликав спікер опозиційного парламенту Хуан Гуаидо, який у січні оголосив себе тимчасовим главою держави замість Ніколаса Мадуро.

За його словами, необхідність режиму НС пов’язана із загибеллю людей через відключення електрики і багатомільйонними втратами венесуельських підприємців.

Режим НС дозволить президенту Венесуели перерозподіляти на боротьбу з надзвичайною ситуацією економічні і військові ресурси.

Глава Венесуели Ніколас Мадуро стверджує, що відключення електрики – результат хакерських атак зі США.

Мадуро не вперше звинуватив іноземні уряди у виникненні проблем із електропостачанням у країні. Опозиція натомість закидає уряду корумпованість і некомпетентність.

У Венесуелі намагаються відновити електропостачання, однак воно залишається нестабільним, а справа просувається повільно. Чимало крамниць зачинені, метро в Каракасі і міжнародний аеропорт Майкетія працюють із перервами.

За даними громадської організації Médicos por la Salud («Медики за здоров’я»), унаслідок відключення електрики в лікарнях країни померли щонайменше 17 пацієнтів.