Нацбанк нівелює вплив блокади на платіжний баланс за рахунок зменшення обсягів купівлі валюти для поповнення резервів

Блокада тимчасово окупованих територій Донбасу не чинитиме помітного впливу на курс гривні. Такої думки дотримуються заступник голови НБУ Олег Чурій та директор департаменту монетарної політики Сергій Ніколайчук, переає Економічна правда.

«Ми вважаємо, що блокада не чинитиме особливого впливу на обмінний курс. За інших рівних вона могла б розширити дефіцит поточного рахунку платіжного балансу на 1,8 млрд. доларів», – сказав Ніколайчук.

Експерти вважають, що негативний ефект через блокаду багато в чому нівелюється більш високими цінами на зовнішніх ринках у порівнянні з тими, які закладали в січні, на основні українські експортні товари – руду та метали.

«Сприятлива цінова кон’юнктура компенсує близько одного мільярда доларів втрат від блокади для платіжного балансу», – вважають в НБУ.

Також Чурій та Ніколайчук заявили, що Нацбанк нівелює вплив блокади на платіжний баланс за рахунок зменшення обсягів купівлі валюти для поповнення резервів.

У свою чергу, директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу поділився очікуваннями НБУ щодо рівня інфляції в 2017 році.

«Поки наш прогноз 9,1% на кінець поточного року залишається актуальним», – сказав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, через блокаду ОРДЛО Національний банк України переглянув попередній прогноз економічного зростання у 2017 році з 2,8% до 1,9%.

Також регулятор переглянув попередні макроекономічні прогнози з урахуванням ефекту торговельної блокади і надав відповідні прогнози для ознайомлення Міжнародному валютному фонду в рамках перегляду макроекономічних прогнозів програми співпраці Фонду з Україною.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ