блокада
Словом 2015 року в Україні стало «блокада»

Словом року в Україні стала «блокада». Онлайн-словник сучасної української мови і сленгу «Мислово» назвав його найпопулярнішим у 2015 році, передає Крим.Реалії.

«Давно відоме слово, яке актуалізувалось в українській мові у вересні цього року, дуже швидко стало однією з головних тем української громадської дискусії. Незважаючи на неоднозначні, а інколи й діаметрально протилежні оцінки, громадська блокада повернула анексований Росією Крим, який на тлі війни на Донбасі відійшов на другий план, до порядку денного України та світу», – зазначають автори проекту.

Серед інших слів, які також хвилювали українське суспільство 2015 року, – слова «корупція», «переселенці», а також «безвізовий режим».

Автори проекту відзначили, що інтерес до головних слів 2014 року – «волонтер», «доброволець», «анексія», «війна», «АТО» й «ватники» – трохи впав, проте вони все ще «займають важливе місце в українському мовному ландшафті».

Словник «Мислово» обирає слово року втретє. Словом 2014 року стало слово «кіборги» у значенні захисники Донецького аеропорту. «Євромайдан» був обраний головним словом 2013 року.

Читайте: У Німеччині у рейтингу слів 2015 року перемогли «біженці»

Як повідомляв Інформаційний Акцент, «Словом року» у світі, за версією авторитетного американського тлумачного словника Merriam-Webster, вперше став суфікс «-ізм». Він є складовою частиною семи «ізмів», які за минулий рік стали рекордсменами не лише за загальним числом запитів, але й за динамікою зростання цікавості до них. Це слова «соціалізм», «фашизм», «расизм», «фемінізм», «комунізм», «капіталізм» і «тероризм»

2 КОМЕНТАРІ

  1. С большой долей вероятности назову самое популярное слово в Украине 2016 года: вернее два слова – Украине пи@дец.

Comments are closed.