Богдан Червак, голова ОУН

Угорщина заговорила мовою ультиматумів і в хамській манері. Насправді не йдеться про «мовні права» для угорської нацменшини. Ніхто їхніх прав не забирає. Навпаки, багаторічне потурання усім забаганкам спонукало їх до повернення політики «великої Угорщини».

На своїй шкірі цю політику українці сповна відчули у 1939 році, коли Угорщина окупувала Карпатську Україну. Окупаційна влада діяла жорстко, як під час геноциду. За причетність до ОУН чи «Карпатської Січі» – розстріл. Хуст, Тячів і Солотвино перетворилися у концтабори, де українцям відрізали носи і вуха. На Верецькому перевалі угорці та поляки сотнями розстрілювали наших братів і сестер тільки за те, що хотіли жити у своїй державі.

На зустрічі з угорською стороною саме з цієї теми треба почати розмову. Вимагати вибачень. Застерегти від шовінізму. І попередити, що «великої Угорщини» на Закарпатті ніколи не буде.

Джерело: Богдан Червак

2 КОМЕНТАРІ

  1. Вірна позиція , ті хто ганяються за журавлем в небі залишаються без синиці в руках.І їм ніхто не забороняє переселити своїх одноплемінників на свою територію їх там жменька .З Африки мігрують сотні тисяч в Європу чужеплемінних і нічого .Те що вони в прихованій формі посягають на Українські землі ,то це їхні проблеми , з літописів відомо що Україна володіла набагато більшими територіями , але ми не виставляємо претензій сусідам.

Comments are closed.