Богдан Червак, голова ОУН

У неділю на Лук’янівському цвинтарі перепоховають поета Олександра Олеся і його дружину. Україна-матір подбала, щоб її діти повернулися із чужини і знайшли спокій на рідній землі.

Але цього дня також маємо згадати про ще одного великого українця, сина Олеся і визначного діяча ОУН Олега Ольжича. У Празі на могилі поета був напис «in memoriam синові Олегу Ольжичу, закатованому нацистами у Заксенгаузені 10 червня 1944 року».

Олег Кандиба (Ольжич) Голова ОУН під час війни, координував діяльність похідних груп ОУН. З його іменем пов’язана діяльність націоналістичного підпілля у Києві в 1941-1942 роках, зокрема, і його соратниці Олени Теліги та співробітників з газети «Українське слово». У лютому 1942 року українські націоналісти були розстріляні нацистами у Бабиному Яру.

У травні 1944 року у Львові гестапо заарештувало О.Ольжича. Два тижні катували у концтаборі Заксенхаузен, де від тортур він і загинув. Тіло героя нацисти спалили у крематорію.

Закликаю українців у неділю об 13.30 прийти на Лук’янівський цвинтар, віддати шану Олександру Олесю і його дружині, а також О.Ольжичу герою української нації.

Джерело: Богдан Червак

БЕЗ КОМЕНТАРІВ