Богдан Червак, голова ОУН

Дізнався, що у Києві російські олігархи М.Фрідман, Г.Хан і П.Фукс ініціювали проведення «круглого столу», де обговорювалася концепція «Меморіального центру Голокосту Бабин Яр». Нав’язується думка про необхідність спорудження у Бабиному Яру «центру», де немає місця українським жертвам, зокрема, жертвам ОУН і Олені Телізі.

У мене головне запитання. Що тут роблять російські олігархи? Хто їх сюди запросив? В умовах війни, це не риторичні запитання. За це треба відповісти.

Заявляю – у Бабиному Яру не може бути встановлено жодного «центру», «меморіалу» без участі Української держави. Вже не кажу про те, що українці ніколи не допустять приниження ОУН і Олени Теліги, наруги над пам’яттю героїв, пам’ять про яких не віддільна від Бабиного Яру.

Будь-які спроби без українців і Української держави встановити у Бабиному Яру якийсь «центр», «меморіал» чи «комплекс» – шлях до розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Скажемо прямо – це антидержавна і антиукраїнська провокація.

Майже рік тому Україна на державному рівні відзначила 75 річницю трагедії Бабиного Яру. Це було зроблено з гідністю і пошаною до всіх,без виключення, жертв Бабиного Яру, а передусім євреїв, українських націоналістів, ромів.  Ми показали світові, що шануємо жертв війни. Але ніколи і нікому не дозволимо зневажити наших героїв.

Джерело: Богдан Червак

БЕЗ КОМЕНТАРІВ