Богдан Червак, голова ОУН

Генеральний директор фундації «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» Марек Сівець стверджує, що співпрацює із МЗС, Мінкультури і КМДА. Зокрема переконує, що українська влада «в курсі» щодо спорудження у Бабиному Яру меморіального комплексу жертв Голокосту.

ОУН надіслала відповідні запити. Сподіваюся отримати відповідь, яку оприлюднимо. Але пан Сівець так і не зрозумів, чи не хоче зрозуміти, чого від нього хочуть українці.
Йдеться не про формальне погодження з урядом України своїх будівельних планів. Не вже він серйозно думав, що Україна – перекотиполе, де можна будувати що заманеться?

Нам треба конкретно знати, чи йдеться виключно про жертви Голокосту чи також про українців, ромів, військовополонених, пацієнтів лікарень, яких німці убивали без пощади як і євреїв?

Україна ніколи не сприйме вибіркової пам’яті. Бабин Яр – українська земля, де шанують і моляться за усіх, хто тут загинув від рук нацистів. Окреме питання про ставлення до жертв ОУН і Олени Теліги. Вакханалія, яку здійняли окремі діячі, намагаючись спаплюжити українських героїв, вказує, що насправді планується «меморіал» у стилі «руского міра», де ОУНівці і Олена Теліга будуть очорнені. Ми ніколи з цим не змиримося.

М.Сівець запитує: «Якщо це не український проект, то яка країна стоїть за ним»? Відповідаю – може стояти РФ, бо якого біса московські олігархи під час війни приїжджають до Києва і розказують нам про «жертви» і вказуть, що і де маємо будувати.

Здається, що крім МЗС. Мінкультури і КМДА «патронат» над цим проектом мала б взяти СБУ.

Джерело: Богдан Червак

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.