Богдан Червак, голова ОУН

Стали відомі імена людей, які увійшли до наглядової ради фонду «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр». Брати Клички, В.Пінчук, акціонери «Альфа-Груп» М.Фрідман і Г.Хан, головний рабін Києва і України Яків Дов Блайх, екс-президент Польші А.Кваснєвський, екс-віце-канцлер Німеччини Й.Фішер та співак С.Вакарчук. Інших імен я не зустрів.

Такий склад наглядової ради викликає, м’яко кажучи, занепокоєння. Чи усвідомлюють ці люди, що Бабин Яр – це також місце, яке невіддільне від історичної пам’яті української нації? Адже тут зберігається пам’ять про похідні групи ОУН і Олену Телігу.

Питання не риторичне. Адже анонсується, що є готовність вкласти у будівництво 100 млн дол. Можна тільки уявити собі масштаб будівництва. Але ця сума не може бути платою за ігнорування пам’яті Олени Теліги і її друзів.

Тривалий час над місцем, де споруджений Пам’ятний Хрест на честь О.Теліги і ОУНівців опікується УПЦ-КП і УГКЦ. Скажімо,чому їхні представники не можуть увійти до наглядовий ради? Не кажу вже про Інститут національної пам’яті. Такий грандіозний проект не може апріорі стати комерційним. Це шлях до неминучої конфронтації.

Бабин Яр – передусім українська земля, де багато років шанується пам’ять усіх, хто там знайшов свій останній притулок. Так було, та є зараз, і так має бути завжди.

Джерело: Богдан Червак