Богдан Червак, голова ОУН

Керівник Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Марек Сівець (до речі, поляк) на питання ЗІКу, чи планується при спорудженні у Бабиному Яру меморіалу врахувати пам’ять українських націоналістів, уникнув конкретної відповіді.

Мене це тривожить. І не тільки тому, що М.Сівець на конкретні питання не дає конкретних відповідей. А передусім тому, що під гаслами «відновлення правди» про Голокост із нафталіну витягують жупел націоналізму, яким Москва донедавна лякала людей.

Мовляв ОУН, Олена Теліга причетні до злочинів нацистів у Києві під час війни. Хоч, насправді, Теліга і ОУНівці загинули від рук нацистів. Мене турбує, що до цього часу не знайдено і не покарано злочинців, які облили фарбою пам’ятник Олені Телізі. Натомість нам відкрито погрожують встановити у Бабиному Яру пам’ятник «жертвам ОУН».

Не думаю, що у Києві можливі антиукраїнські шабаші. Хоч і не виключаю, що якась мерзота захоче випробувати терпіння українців.

Спорудження у Бабиному Яру будь-якого меморіалу неможливе без думки киян, зокрема українців. Ми зробимо офіційні запити. Ми вимагатимемо оприлюднити усі проекти. Ми не дозволимо глумитися над пам’яттю українців.

Джерело: Богдан Червак

2 КОМЕНТАРІ

  1. “Ми не дозволимо глумитися над пам’яттю українців”,- на жаль, дозволяємо. Приклад: пам’ятник Катерині II в Одесі.

Comments are closed.