Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Виявилось, що більша частина тих 4 відсотків досі живучих симпатиків Петра Порошенка паслась вчора в ФБ і активно коментувала свято безвізу.

Ніколи би не повертався до цієї теми, якби включивши вранці ТВ знову не був змушений уткнутися носом в фінал – апофеоз із прапорами, сценами тільки цього разу десь на словацькому кордоні.

Безвіз – штука хороша і корисна. Я про це завжди говорив. Ну, там фрази на кшталт «безвіз народився, славімо його» – це явний треш і несмак, але сам безвіз – хороша річ.

Що некорисно – це коротка пам’ять. Усім, хто не поледачився подякувати Петру Порошенку за безвіз, а зігнані розпорядженнями адміністрації свята з Порошенком на сцені саме і підказували нам усім, кому ми маємо подякувати (почуття огиди вже давно не дозволяє мені слухати Порошенка, але цікаво у нескінченних промовах він згадав імена тих десятків дипломатів і службовців, що майже десятиліття вкалували на темі безвізу?), хочу нагадати лише одну фразу: «Можливість вільно подорожувати до Європи дасть якнайшвидше запровадження безвізового режиму з ЄС протягом уже першого року мого президентства».

Тому коли подорожуватимете Європою без віз – насолоджуйтесь. Але коли говорите про штучно створювані владою інформаційні істерії, то не забувайте першоджерела – що ця влада на чолі з Порошенком обіцяла, а що зробила. Є різниця.

Тепер будемо очікувати реалізацію ще однієї передвиборчої обіцянки Петра Порошенка – початок переговорів про членство в ЄС до кінця його президентства. Непогано аби вже до кінця цього року.

І тим, хто вже зовсім солов’їв від подарованого Порошенком щастя безвізу нагадаю ще одну цитату: «У той же час, громадяни України не зможуть почуватися у безпеці, поки ми не врегулюємо наші стосунки з Росією. Використаю повною мірою весь свій дипломатичний хист та політичний досвід, щоб забезпечити деескалацію конфлікту, уникнути війни та зберегти мир, знайти прийнятні способи співпраці з Росією, насамперед економічної – але з урахуванням незворотності нашого європейського вибору та територіальної цілісності України».

Тому не радійте надто цитатам «про нємитую Расію» і театральним прощанням з нею. Політика Порошенка зводиться не до того, щоб розпрощатися з нею. А – щоб домовитися, «врегулювати стосунки» і знайти прийнятні способи співпраці. Тому і війна здається нескінченною.

А безвіз – це і справді добре.

Джерело: Богдан Яременко

6 КОМЕНТАРІ

  1. Всё как всегда: добился безвиз для граждан воюющей страны, но не уложился в сроки, которые для себя определил! Армию из небытия поднял тоже не так. Причём сотни миллионов отдал лично для ВСУ. Обеспечивает междунарожную поддержку Украины и её внешнеполитический курс и делает это очень удачно.
    Теперь Порошенко виноват, что война идёт… Победить Россию мы не можем, кажется это должно быть понятно даже самым тупым, значит договариваться придётся. Вы хотите завершения войны, но не хотите договариваться? Так вы мечтатели! Было бы это только вашими проблемами, но вы же проголосуете за такого, кто вам пообещает то, что вы хотите услышать! Если Порошенко поддерживает только 4%, то поздравляю – в стране осталось нормальных людей всего 4%, остальные не имеют ни мозгов, ни совести.

  2. А почему ТАК ЗВАННЫЕ ДЕМОКРАТИЧНЫЕ ЖУРНАЛИСТЫ не вспоминают ВСЕ ОБЕЩАНИЯ ПОРОШЕНКО когда он шел на выборы Очень интересно АУ Луценко А ГДЕ ТЕ ДВА ВЕРТОЛЕТА АПАЧИ что ты говорил мы КУПИМ на сэкономленые деньги от второго тура Видимо эти деньги достались жене Луценко что купила на них дорогую машину А МОЖЕТ ПРИШЛО ВРЕМЯ ОТВЕЧАТЬ ЗА ТРЕПОЛОГИЮ

Comments are closed.