Богдан Яременко, дипломат, керівник Майдану закордонних справ
Богдан Яременко, дипломат, керівник Майдану закордонних справ

Учора, «серфаючи» інтернетом, надибав персонажа, про якого раніше мало що знав — відставного американського генерала Джеймса Меттіса.

Я люблю розумних, рішучих, упевнених у собі військових. І тому був радий почитати про сучасну реінкарнацію одного з мого улюблених полководців Другої світової війни — генерала Паттона з промовистим прізвиськом Джейм (Скажений Пес) Меттіс.

Окрім того, що в 2003 році генерал успішно командував найтривалішою в історії морської піхоти США сухопутною наступальною операцією, він є власником гострого розуму і ще гострішого язика.

Кілька актуальних і на нашому хуторі цитат генерала.

Богдан Яременко: Гострий язик американського генерала Меттіса.

«Жодна війна не скінчиться, доки про це не заявить ваш ворог. Ми можемо думати, що війна скінчилася. Ми можемо заявити, що війна скінчилась, — але, насправді, голос ворога має значення».

«Не можна дозволити будь-кому зі своїх людей уникати жорстоких фактів реальності. Якщо вони почнуть жити в уявному світі, це погано закінчиться».

«Мене не мучить безсоння через можливість зазнати невдачі. Я навіть не знаю, як це слово пишеться».

Відповідаючи на звернення морпіхів з пропозицією балотуватися цього року на посаду президента США, генерал видав:

«Я прожив яскраве життя і зробив деякі заяви. Жодного разу я не відмовився від своїх слів, не вибачався за сказане і не збираюся цього робити. І я хочу, щоб наші вороги знали — що тут є кілька таких хлопців, як я».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ