Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Ай да, Володя, ай да сукин сын…

Поки Петро Олексійович носиться з ідеєю миротворців ООН на Донбасі, як самі знаєте хто, самі знаєте з чим, Путін вже привселюдно дав команду Лаврову внести проект резолюції РБ ООН з цього приводу.

І, звичайно, у цій резолюції РФ пропише усе, «як треба». Миротворці ООН захищатимуть місію ОБСЄ і лише на лінії розмежування. Та й це «досягнення дипломатії» потрібно буде узгоджувати з «ЛНР» і «ДНР».

Звичайно, у цієї резолюції немає шансу. Але це хрестоматійний зразок, як у супротивника перехоплюють ініціативу і руйнують його задуми на початковому етапі реалізації. Тепер вже Україна із союзниками в РБ ООН буде противитися «миротворчим ініціативам» РФ.

Ясно, що це – пропаганда, ясно, що стратегічно нічого Росії не дасть. Але сумніви посіє, поставить США у незручне становище (Росія вносить пропозиції про врегулювання, а США говорить про поставки зброї в Україну). Виграє трохи часу. Хто там сумнівався, що росіяни уміють грати красиво? Нехай ця «краса» і є вищою мірою цинізму.

А просто Клімкіну з Єлісеєвим треба учитися працювати, а не вічно соплі жувати. Хоч жувати соплі винятково в контексті мирного плану Порошенка, звісно, приємно і добре для кар’єри. А проекти документів нехай росіяни з французами готують.

Джерело: Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ