Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

«Українські коментарі» Путіна після саміту БРІКС здебільшого адресовані США і певною мірою європейцям. РФ чітко заявляє, що не припинить підтримку «ЛНР» і «ДНР». Конфлікт триватиме у нинішньому вигляді. Також РФ вважає, що може суттєво загострити його, якщо США передадуть Україні озброєння.

РФ не погрожує прямим військовим вторгненням в Україну в разі поставок американського озброєння, а вважає, що далеко не вичерпала можливості завдавати Україні військових поразок в діючому режимі гібридної агресії.

Фраза, що в разі поставок американського озброєння «ЛНР» і «ДНР» можуть ухвалити рішення про передачу наявного у них озброєння в інші конфліктні регіони дуже неоднозначна. Може йтися про Україну, а може про Придністров’я чи Афганістан… Путін красиво пасує тим, хто переконує, що передача американського озброєння Україні лише погіршить ситуацію для України і для США.

РФ продовжить реалізацію заходів з легітимізації «ЛНР» та «ДНР». Швидше за все, це буде одна з основних вимог росіян в ході торгів зі США, Францією та Німеччиною.
Так що можна перемир’я оголошувати. Можна мирні переговори вести. Але краще готуватися до війни.

Джерело: Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ