Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Ось ще одна версія в стилі Майкла Еллемана, яка цілком би підійшла для публікації в шанованих виданнях «Нью-Йорк Таймс» і «Ньюзскай.ком.юа» Макса Михайленка.

Майк Еллеман – агент ЦРУ, який працював в Росії під прикриттям учасника програми зменшення загрози. Його найвдалішою операцією було викрадення креслень двигунів радянських міжконтинентальних балістичних ракет.

Справа в тому, що США знали, що РФ через брак коштів припинила розробку МБР і розуміли, що володіння усією інформацією про радянські ракети дозволить створити систему протиракетної оборони, яка на кілька десятиліть перекриє російську ракетну загрозу.

На отриманих Майклом Еллеманом матеріалах базувались основні американські розробки в сфері ПРО. Через успіхи у цьому питанні США згодом вийшли з договору про ПРО, розуміючи, що створили надійну систему, а росіяни не мають і ближчим часом не матимуть засобів її подолання.

За заслуги перед країною Еллеману дозволили перейти працювати у приватний сектор, де його дохід виріс в рази у порівнянні з зарплатою в ЦРУ.

Росіїяни з часом виявили крадіжку. Газети писали про суд над науковцем, який продав ці секрети американцям. Але пізніше ці документи опинилися в файлах, які викрав Сноуден.

Після того, як Сноуден перейшов до росіян, вони, щоби помститись, розуміючи, що ці матеріали вже не становлять таємницю, яку варто оберігати, організували їхній виток для Північної Кореї. Таким чином росіяни чужими руками вирішили поставити під сумнів чи перевірити ефективність американської протиракетної оборони.

Корейцїі на підставі документів Сноудена отримали можливість за кілька років створити нові технології і досягнути прогресу у створенні власної МБР.

Основні факти цієї гіпотези можна легко підтвердити у відкритих джералах: Еллеман працював в Росії, а зараз в приватному секторі, росіяни викривали змови, США вийшли з угоди про ПРО, Сноуден перейшов до росіян, корейці несподівано швидко створили МБР.

А те, як я поєднав ці факти – це моя гіпотеза.

P.S. Це дослідження написане за 23 хв – час подорожі від станції метро «Харківська» до станції «Золоті ворота». В разі бажання екранізації цього дослідження гонорар буде інвестовано в становлення системи вай-фай в вагонах київського метрополітену.

Джерело:  Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ