Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Ну, і ось як тут не погодитися з Трампом про «фейкові новини» і «фейкові ЗМІ»?

«Нью-Йорк таймс» друкує статтю, де міститься «думка», що «Южмаш» якимось чином причетний до створення двигунів для північнокорейських ракет.

Сама газета, власне кажучи, нічого не стверджує. Публікація є переказом дослідження такого собі Майкла Еллемана з такого собі Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

Джентельмен все своє життя займається ядерним роззброєнням. І свої «здогадки» мотивує не надто серйозно.

– Корея надто швидко рухається шляхом вдосконалення ракетної техніки.

– Без допомоги ззовні тут не обійшлось.

– Дизайн того, що є у корейців дуже подібний до радянських ракет.

– Раз мова йде про радянські технології твердопаливних ракет, то це – «Южмаш».

– А «Южмаш» переживає тяжкі фінансові часи. Україна корумпована, тому точно корейські ракети походженням з України.

– ООН колись повідомляв, що в Україні затримували північнокорейських шпигунів, які намагалися отримувати доступ до ракетних технологій.

Все! Бінґо! Значить українці не дали у себе вкрасти, щоби потім продати Північній Кореї ракетні технології. Ну, можливо, що це зробив російський «Енергомаш», але то все рівно були українські двигуни для ракет.

Ну, щоб не підставляти Білий дім, «дослідник» робить реверансик, що інформації про те, що до передачі ракетних технологій корейцям причетна українська влада на чолі з Порошенком, якого нещодавно приймали у Вашинґтоні, немає. Але думка така, що це українські технології чи навіть самі двигуни придбані на «чорному ринку» (ага, він якраз розміщується поруч із пташиним ринком на Куренівці) є.

Одним словом, публікація ця не про те, що є чи було, а про те, що, на думку Майкла Еллемана, відповідає його життєвому досвіду, а тому могло би бути правдою, якій одначе немає жодних доказів.

Ясно, що офіційна Україна повинна швидко (але й аргументовано) прокоментувати цю «маячню сивої кобили».

Джерело: Bohdan Yaremenko