Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Оскільки президент на Мальті і у владі немає чергового, який зробив би цю роботу, пояснюємо далі «жахливі заборони»:

А як же «обмеження права на інформацію»? А як же свобода слова? А як же європейські цінності та  принципи?

У нас не існує якогось необмеженого права на користування джерелами інформації. У будь-якій державі є інформація заборонена або обмежена.

Охоронці «права» на користування «Односкласниками», «ВКонтакті» чи Яндексом з «Мейл.Ру» вкупі, наприклад, зовсім не переживають, що не можуть вільно ознайомитися з таємною інформацією. Не турбуються вони також щодо того, що заборони порнографії, розпалювання міжнаціональної ворожнечі тощо теж ніби накладають обмеження на те, що можна прочитати, і про що можна говорити публічно.

«Одноклассники», «ВКонтакті» чи «Мейл.Ру» не обмежують нашого права на отримання інформації, оскільки не є засобами масової інформації. Максимум, що обмежують запроваджеі санкції, так це можливість скачувати піратським способом аудіо, відео та фотоконтент. Ну, так, права робити це у нас і так не було (до речі, є такі, що і з цього приводу протестували).

Але знову ж таки, обмежити можливість і позбавити права – це дуже різні речі. Щоби слухати музику, дивитися фільми чи фотографії в Інтернеті –

можливості безкінечні і без «ВК» чи «Однокласників». Критикувати Порошенка з Гройсманом теж ніхто ще не забороняв.

Далі давайте скажемо прямо, що заборонені не самі соцмережі, а діяльність в Україні компаній-власників. Це не робить відвідувачів цих соцмереж автоматично злочинцями, але дає українській державі можливість впливати на власників, і придивлятися до тих, хто не хоче помічати російської загрози.

Жодне з прав, а тим більше європейські цінності це рішення не порушує.

Далі є ще група питань – а чому не усе російське? А чому так пізно? А от у Порошенка – «Рошен» і Липецьк.

Відповідаю. Все правильно. Голосуйте за УКРОП, і коли ми прийдемо до влади, то знайдемо прокурора і слідчого, які поставлять ці питання за адресою. (легка непомітна агітація не шкодить тексту).

Джерело: Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ