Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Почитав новину про чудесний порятунок 13 українських медиків з полону «ІДІЛ» в Лівії. Зрадів, як і усі. Але стало трохи соромно, бо пропустив повідомлення, коли ж таку велику групу українців захопили в полон.

Став розбиратися. Відразу почали вилазити якісь несуразиці. Гугл нічого про це не знає… На сайті МЗС теж нічого не знайшов (перепрошую, якщо погано шукав).

ОК, думаю. Там війна. Багато людей потрапляють в полон. А на лікарів в тій пустелі, де багато вбивають і мало лікують, я так розумію взагалі своєрідне полювання йде. Можливо факт полонення такої великої групи лікарів, тим більше з України, а не з приміром Франції, міг пройти непоміченим. Дай, думаю, розберусь з інформацією про чудесне звільнення цих людей.

І, дійсно, хоч і небагато, але знайшов два англомовні арабські сайти, де йдеться про цю новину.

Але тут почалися ще більші парадокси. Перш за все, на якомусь Араби Сьогодні, новина про порятунок українців з’явилась 2 травня. А повідомлення Клімкіна 3 травня. Ну, нехай, думаю собі, мене і так багато звинувачують, що я якось ревниво ставлюсь до МЗС. Ну, може ж таке бути, що звільнення якихось там українців для арабського сайту трохи важливіше, ніж для українського МЗС. Та й загалом, не зобов’язаний МЗС конкурувати в оперативності з арабськими сайтами.

Тим більше, що і на арабському сайті якось дуже вже туманно все це описано – якась служба безпеки якогось нафтовидобувного промислу звільнила українських докторів, і про це повідомляє посольство України в Тунісі. На сайті посольства України в Тунісі повідомлення про таку приємну новину я теж не знайшов.

Але закрався у мене ще й інший сумнів. Повідомлення про звільнення українських заручників в Лівії, що подає Українська правда (я зберіг тут скріншот) містить посилання на твіт-повідомлення з цього приводу Павла Клімкіна, де говориться, що українців звільнили і перевезли в лівійське місто Бен Джавад.

13173054_1133955836668537_730652866659635676_oЯ порівняв це з арабським повідомленням, зайшов у твіттер Павла Клімкіна і знайшов інше повідомлення. Виявляється, українців звільнили і перевезли в лівійське місто Рас Лануф…

Скріншот цієї новини теж додається.

13112804_1133955840001870_4923168126984192129_oТому, усі хто любить розслідування, ласкаво просимо розібратися, як міністр закордонних справ готує та поширює інформаційні повідомлення та звідки він їх бере?

P.S. Завдяки арабським сайтам можна також припустити, що наші співвітчизники утримувалися «ІДІЛ» з 4 січня 2016 року.

Джерело: Богдан Яременко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ