Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Сьогодні вже два поважні ЗМІ попросили прокоментувати достовірні чутки про те, що влада готує візовий режим з РФ.

Дипломатів вчать усе життя не відповідати на гіпотетичні питання. А експертам чхати на це. Тому я відповів.

Припускаю таку можливість, і в контексті останніх рішень влади такий крок виглядає дуже логічним. Тим більше, що говориться владою про це давно.Запровадження візового режиму – це така страшилка для росіян, як і обіцянки Порошенка оголосити воєнний стан в разі загострення на фронті.

Запровадження візового режиму з точки зору зворотньої реакції суспільства для влади навіть безпечніший крок, ніж заборона російських компаній вкупі з їхнім програмним мотлохом. Адже в Росію їздять менше людей, ніж сидять в «Однокласниках». Ну, і ті хто їздять в Росію, напевно в соцмережах виступають небагато, та й на протести не всі підуть.

А ось чи буде у них причина протестувати – це хтозна. Якщо Росія у відповідь на запровадження Києвом візового режиму захоче залишатися «відкритою для громадян братнього українського народу» і не запровадить дзеркально візовий режим – це одна ситуація. Але чомусь здається, що уникнути цього кроку у відповідь Росія не зможе і громадяни України будуть змушені вилаштуватися в черги при російських консульствах в Україні, підстави для існування яких благородно продовжує створювати українська влада.

В цьому вся суть моменту – без розірвання дипломатичних відносин, без законодавчого визначення російської збройної агресії проти України, що би не вигадувала українська влада – це сприйматиметься як напівкрок, напівзахід, вигадка призначена приховати власну політичну неспроможність.

Запровадження візового режиму стане черговою спробою української влади грати на настроях найбільш політично активних громадян, патріотів. Критикувати цей крок буде важко, бо він ніби то в правильному напрямку. Але підтримати і виправдати його буде ще важче.

Адже по суті, стану війни повною мірою може відповідати не візовий режим, а заборона на подорожі між Україною та РФ за винятком тих випадків, на які існує згода українських спецслужб.

Джерело: Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ