Богдан Червак, голова ОУН

Уряд Угорщини закликав вшанувати «героїв», які у Другій світовій війні боролися «за Угорщину на Дону».

Нагадаю, «на Дону» у 1943 році була вщент розгромлена так звана 2 угорська армія, яка у складі нацистських військ вчинила страшні злочини проти мирного населення.

Фактично угорський уряд такою заявою визнав своє правонаступництво із державою, яка у роки Другої світової війни виступила на боці Німеччини.

Що ж, врешті, це справа угорського уряду і угорського народу.

Однак після такої заяви Угорщина має нести пряму відповідальність за військову агресію проти Карпатської України у 1939 році, а також злочини, які були вчинені на окупованих українських землях сучасного Закарпаття.

Принаймні відтепер у МЗС України є всі підстави вимагати від Угорщини моральних і матеріальних компенсацій за події 1939 року.

Більше того, це наш обов’язок перед пам’яттю героїв, зокрема Карпатських Січовиків і ОУНівців, без слідства і суду розстріляних угорськими і польськими окупантами на Верецькому перевалі.

І ще, після такої заяви, сподіваюся, усім стануть зрозумілими справжні наміри Угорщини, яка час від часу у хамській манері розповідає нам про «демократію» . Насправді Угорщина вийшла на слизьку дорогу оскаженілого шовінізму.

Але від цього є ліки – український націоналізм!

Джерело: Богдан Червак