Бойовики «ІД» навчилася створювати ракети для знищення пасажирських літаків й манекени-вбивці
Бойовики «ІД» навчилася створювати ракети для знищення пасажирських літаків й манекени-вбивці

Терористичне угрупування «Ісламська держава» використовує вчених та фахівців для створення більш досконалого озброєння та планування терактів у Європі. При цьому є підстави вважати, що експерти «джихадистського університету» в місті Ракка спромоглися створити саморобні теплові головки самонаведення, які можуть використовувати для знищення пасажирських літаків, повідомляє телеканал Sky News.

Раніше вважалося, що подібні досягнення є недоступними для терористичних угруповань без належної військової інфраструктури. Однак, у розпорядженні Sky News опинився відеозапис, яка свідчить про те, що «ІД» може відновити тисячі іракських ракет, які були списані західними урядами через закінчення терміну придатності.

Окрім того, інженери «ІД» створили повністю функціональні автомобілі з дистанційним управлінням, які можуть використовуватися в якості мобільних бомб. При цьому автомобілі комплектуються манекенами з саморегульованими термостатами, які імітуватимуть теплове випромінювання, характерне для живої людини. Подібні рішення дозволяють обходити складні системи сканування, що забезпечують безпеку військових урядових будівель на Заході, стверджує Sky News.

До рук бійців Вільної армії Сирії потрапив 8-годинний невідредагований відеозапис навчання бойовиків, згодом переданий Sky News. Радник британського військового відомства назвав запис «золотою жилою» для розвідки.

За допомогою аерофотозйомки й супутникових зображень Sky News вдалося встановити місцезнаходження «джихадистського університету» та зібрати воєдино розрізнені записи, що розкривають масштаби військової підготовки й досягнень «ІД». Західні розвідки й раніше припускали щось подібне, однак раныше їм бракувало доказів.

Як з’ясувалося, в колишньому кінно-спортивному центрі Ракка навчаються групи бойовиків з низки країн, зокрема, Сирії, Іраку, Судану, Сомалі, Тунісу, Єгипту та Пакистану. У навчанні використовуються наукові лабораторії, які облаштовано за цією ж адресою.

На відео деякі викладачі та експерти не приховують свої обличчя, проте «студентів» на записі не видно. На думку фахівців, таким чином вони намагаються забезпечити свою безпеку і разом з тим займатися навчанням та розповсюдженням записів серед прихильників за кордоном.

На одному з фрагментів відео російськомовний чоловік проходить з камерою по складу, де зберігається цілий арсенал різноманітної вибухівки. Він пояснює, як її можна використовувати для виробництва бомб з відповідними детонаторами.

Джерело Sky News у Туреччини підтвердило, що в місті Ракка діє надсекретна програма підготовки бойовиків для здійснення терактів в Європі та інших частинах світу.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, «Ісламська держава» вербує до лав науковців-хіміків, фізиків і програмістів. На думку європейських аналітиків, це свідчить про плани терористів застосовувати зброю масового знищення в майбутніх терактах.

Читайте: Терористи «ІД» легалізували використання людських органів живих бранців

БЕЗ КОМЕНТАРІВ