Ця радіолокаційна тарілка зовні виглядає так само як і супутникова антена російської системи зв’язку «Ауріга-1,2В», яка стоїть на озброєнні армії РФ з 2014 року

Завдяки фотографіям бойовиків самопроголошених «ЛНР» і «ДНР» у соцмережах на Донбасі виявили нові докази присутності там сучасної, нещодавно розробленої російської військової техніки. Про це йдеться в розслідуванні лабораторії цифрової судової експертизи DFRLab.

9 червня 2018 року користувач «ВКонтакте» на ім’я «Артем Донецьк» розмістив альбом з кількома фотографіями різного часу, на яких зображена його діяльність в якості бойовика  контрольованих Росією збройних формувань в Донецькій області.

На двох фотографіях бойовик позує поруч з іншим найманцем на тлі зеленої супутникової антени. Ця радіолокаційна тарілка зовні виглядає так само як і супутникова антена російської системи зв’язку «Ауріга-1,2В», яка стоїть на озброєнні армії РФ з 2014 року.

У DFRLab порівняли зображення супутникової антени на фото із зображеннями задньої сторони системи «Ауріга-1,2В» на фрегаті класу Адмірал Григорович «Адмірал Ессен» Чорноморського флоту Росії.

Ця система ніколи не експортувалася в Україну і не використовувалася її збройними силами. Іншими словами, вона могла з’явитися на сході України тільки з Росії.

У 2016 році ця система була виявлена ​​на службі у російських військових в Сирії.

Одна з перших демонстрацій «Ауріга-1,2В» відбулася в 2015 на виставці Міністерства оборони Росії «День інновацій» в далекосхідному портовому місті Владивостоці. Система демонструвалася з табличкою, на якій перераховані її специфікації і вказаний 2014 рік як дата випуску.

Об’єднавши зображення будівель та інших орієнтирів на задньому плані фотографій, дослідники визначили, що на них зображено П-образну будівлю, що використовується 11-тим мотострілковим полком бойовиків «Восток», яка знаходиться в Макіївці.

Очевидно, що «Ауріга-1,2В» використовується для підтримки військових операцій підконтрольних Росії бойовиків на Донбасі. Хоча система в основному призначена для відеозв’язку, можливо, що вона використовувалася як більш безпечний спосіб зв’язку з частинами на передовій.

Можливо, що система «Ауріга-1,2В» використовується для зв’язку з російськими військовими.