Держпідприємство забезпечувало компанії «Міжнародні авіалінії України» непрозорі знижки для сплати аеропортових зборів

Антимонопольний комітет України розглядає справу за ознаками вчинення ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку спеціалізованих послуг. Про це пише ВВС.

З’ясувалось, що держпідприємство забезпечувало компанії «Міжнародні авіалінії України» непрозорі знижки для сплати аеропортових зборів.

«ДП «МА Бориспіль», маючи ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку надання спеціалізованих послуг аеропорту в межах території розташування Міжнародного аеропорту «Бориспіль», застосовувало знижувальні коефіцієнти до аеропортових зборів лише до однієї авіакомпанії – ПрАТ «Авіакомпанія МАУ», – пише видання з посиланням на відповідь АМКУ на запит.

Зазначається, що аеропорт надавав преференції МАУ «непублічно, непрозоро, за відсутності будь-яких встановлених критеріїв розрахунку розміру знижок до аеропортових зборів для авіакомпаній».

АМКУ рекомендує «Борисполю» виробити чіткі критерії щодо знижок на аеропортові збори.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 10 липня компанія ірландський лоукостер Ryanair оголосив про скасування свого запланованого виходу на ринок України. Бюджетна авіакомпанія звинуватила керівників аеропорту «Бориспіль» у лобіюванні інтересів одного перевізника – МАУ, через якого нібито і не вдалось домовитись.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ