Загальна площа арсеналу – 368 га та 138 тисяч тон боєприпасів

Гасити пожежу на найбільшому в Україні арсеналі в Балаклії Харківської області поки що неможливо – боєприпаси й досі детонують.  Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передає Українська правда.

«У зв’язку з триваючою детонацією гасіння пожежі на даний час неможливе – і воно не здійснюється», – сказав він.

Матіос зазначив, що на місці події працює комісія на чолі з заступником міністра оборони Ігорем Павловським.

З огляду на вимоги державної таємниці, повну категорію боєприпасів, які зберігаються на закритих, бетонованих, підземних та наземних місцях складування боєприпасів Матіос повідомити журналістам не зміг.

Однак штаб і правоохоронців визначили можливі місця розльоту осколків і можливі місця загроз для місцевого населення.  Зокрема, загрозу може становити розльот осколків для населення міста Балаклія, с.Борщівка, с.Вербівка і с.Яковенкове.  Загальна кількість населення на даній території становить понад 25 тисяч осіб.

Загальна площа арсеналу  – 368 га та 138 тисяч тон боєприпасів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, через пожежу на складах з боєприпасами на Харківщині порушені два кримінальних провадження – за фактом диверсії та імовірної службової недбалості.

За словами Матіоса, перед тим, як стався перший вибух на складах з боєприпасами біля Балаклії, було чути гул безпілотного літального апарату.

Нагадаємо, вночі 23 березня почалися вибухи на складах зберігання боєприпасів, розташованих неподалік від міста Балаклія Харківської області. За словами глави Миноборони Степана Полторака,  пожежа триває на третині полігону. Була оголошена евакуація жителів з 5-кілометрової зони. У цілому, евакуювали близько 20 тисяч мирного населення. Жертв немає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ