Віталій та Дмитро Капранови, українські письменники, видаці та публіцисти

Ви теж помічаєте, як іще вчора нормальні люди раптом стають агресивними і неадекватними? Вас теж дивує, що знайомих раптом клинить на одному питанні, і вони припиняють відрізняти добро від зла? Це – вірус. Але не біологічний, а інформаційний.

Вірус – один з найпростіших організмів. Він оселяється всередині здорової клітини і примушує її виробляти отруту. Так само діє інформаційний вірус. Він простий, і легко оселяється в голові людини, бо дає відповіді на всі питання.

Хто винен? – Євреї. Це вірус антисемітизму. Хто винен? – Буржуї. Це вірус комунізму. І той, і інший убили багато людей, і обидва сьогодні застосовуються в Україні як зброя у інформаційній війні. Вірус антисемітизму «Вальцман» запустили у нас давно. Але виявилося, що в українців імунітет на антисемітизм.

Модифікований вірус комунізму «Барига» має більший успіх, бо тут імунітет слабший. Ну, і третій вірус, який застосували проти українців, новий, він зветься «Корупція». Погані дороги? – Корупція. Маленькі пенсії? – Корупція. У крані немає води? – Ні, це не те, що ви подумали, це корупція.

«Корупція», так само, як сто років тому «комунізм», сьогодні стає ідеєю фікс і заступає всі інші питання. Незалежність, війна, економіка, дружба – все відступає на другий план. Цілком здорові вчора люди кричать «Корупція!» у відповідь на будь-який аргумент. Звісно, у таких умовах Президентом може стати навіть свинка Пепа, бо вона не корупціонер.

Якби не було корупції, то й вірусу не було б – скажете ви. Правильно. Але боротьба з корупцією не повинна заступати світ. Якщо не буде Незалежності, корупція від цього не зникне. Є головне, є другорядне. Україна – над усе. А потім вже боротьба з корупцією. І власність на землю потім, і економічні свободи.

Звісно, люди не винні у тому, що хворіють. Сто років тому так само люди були не винні, що заразилися комунізмом – але в результаті загинули понад сто мільйонів людей у всьому світі. Вірус «корупція», звісно, не настільки небезпечний. Але знищити державу Україна він може.

Як боротися з інформаційним вірусом? Імунітетом. А інформаційний імунітет дає культура. Немає таблеток, які роблять людей культурними. Тому, швидше за все, вірус переможе. На жаль. Проте це не означає, що ми не повинні боротися. Тому що у будь-якої хвороби є пік, який раніше називали кризою, після якої хворий починає одужувати. І наша задача – пройти цей пік, не втративши людської подоби, Держави та натхнення. Чого вам усім і бажаємо.

Джерело: Брати Капранови