Ріо-де-Жанейро
Міста Бразилії скасували карнавал через економічні негаразди

Бразильцям не до веселощів. Через складну економічну ситуацію та важку рецесію міста по всій Бразилії змушені скасувати традиційний щорічний карнавал, пише Інтерфакс-Україна.

Місто Кампінас у штаті Сан-Паулу не знайшло 1,3 млн. реалів (322 тис. дол.) на проведення щорічного параду шкіл самби. Від карнавальної ходи також відмовилися Порту-Феррейра, Макапа – столиця штату Амапа, Лаврас-ду-Сул у штаті Ріу-Ґранді-ду-Сул.

Передбачається, що в найближчі два тижні за їхнім прикладом підуть десятки інших міст і регіонів.

За словами власників компанії Condal – одного з найбільших виробників карнавальних масок у Ріо-де-Жанейро, продажі цього року будуть гіршими за весь час з моменту заснування компанії у 1994 році: «Економічна ситуація тут навіть важча, ніж видається більшості людей. Магазини, які витрачали у нас 40-50 тис. реалів, тепер розміщують замовлення на 3 тис. реалів».

Продажі магазину Carnaval Store у Сан-Паулу, що пропонує тканини для карнавальних костюмів, впали на 15% порівняно з минулим роком, до мінімуму за всі 10 років його існування.

За оцінками економістів, опитаних центральним банком Бразилії, ВВП країни скоротився на 3,7% у 2015 році. У 2016 році експерти очікують падіння ще на 2,99%.

Як пише The Wall Street Journal, в останні місяці в Бразилії також посилилися проблеми із захворюваннями, які переносять комарі. У 2015 році в країні зафіксовано рекордне число випадків захворювання лихоманкою денґе – 1,58 млн. осіб, різко збільшилася кількість хворих лихоманкою чикунґунья. Дедалі більшого поширення набуває порівняно новий вірус – лихоманка Зіка, кількість виявлених випадків перевищила 1,5 млн.

Передбачається, що проблеми охорони здоров’я ускладнять проведення не тільки карнавалу, а й Літніх Олімпійських ігор, які цього року пройдуть у Бразилії.

Бразильський карнавал відбувається щороку протягом п’яти днів і завершується за 40 днів до Великодня – з початком Великого посту. Цього року святкування пройдуть з 5 по 9 лютого, їхній пік припаде на 7 лютого.

Наймасштабніший карнавальний парад проходить у Ріо-де-Жанейро, в минулому році на нього з’їхалися 1 млн. туристів зі всього світу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ