Рафаель Лусваргі визнав свою провину лише в частині участі у діяльності не передбачених законом збройних формувань

Суд Дніпропетровської області засудив до 13 років позбавлення волі громадянина Бразилії Рафаеля Лусваргі за участь у терористичних організаціях та незаконних збройних формуваннях. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

Зазначається, що прокурори навели беззаперечні докази провини іноземця в інкримінованих злочинах. Водночас обвинувачений визнав свою провину лише в частині участі у діяльності не передбачених законом збройних формувань, однак заперечував участь у діяльності терористичних організацій.
Суд визнав обвинуваченого винним за ч.1 258-3 (участь у терористичній організації), ч.2 ст. 260 (участь у не передбачених законами України воєнізованих формувань) ККУ та призначив йому покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім того, суд стягнув з іноземця витрати на проведення експертиз у сумі близько 15 тис. гривень.
При виконанні вироку обвинуваченому буде зараховано термін, проведений ним під вартою станом на 2 травня 2019 року.
Нагадаємо, 2 травня 2018 року журналісти «Донбас. Реалії» помітили колишнього бойовика ОРДО у Свято-Покровському Голосіївському монастирі УПЦ МП у Києві. Цей факт викликав чималий резонанс.
4 травня представники націоналістичних організацій затримали у Києві Рафаеля Лусваргі та привели його до СБУ.
Очільник Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що затриманого проросійського бойовика можуть видати лише Бразилії.
25 січня 2017 року Печерський райсуд визнав Рафаеля Лусваргі винним у створенні терористичної організації та непередбачених законом збройних формувань. Йому призначили покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
У серпні Апеляційний суд Києва скасував вирок і повернув справу до суду першої інстанції в зв’язку з тим, що було допущено низку порушень. Наприклад, суд першої інстанції не забезпечив бразильцеві право на захист, зокрема,не надав пам’ятку про права та обов’язки обвинуваченого на зрозумілій йому мові.